Yaşamdan Emin OlabilmekYAŞAMDAN EMİN OLABİLMEK


Bu haftamızın konusu “Yaşamın Işığından Emin Olabilmek”ti. Buna uygun olarak bu hafta boyunca yeni bir farkındalık süreci başlattık. Peki nedir yaşamdan emin olabilmek? Eminlik hepimizin üzerine düşünmesi gereken bir kavram aslında. Kendimizden ne kadar eminiz? Daha doğrusu kendimizin ne kadar farkındayız. Çoğu zaman kendimizi olduğumuzdan daha aşağıda konumlandırmaya odaklı bir yapımız var maalesef. Bu nedenle aslında olduğumuz yeri kaçırmaya da oldukça müsaitiz. Olduğumuz halimizle bir bütün olamadığımızdan, onun farkında olamadığımızdan kendimizden emin de olmayı başaramıyoruz. Bu noktada ilk önce kendimizin farkına varmamız gerekiyor. 


Kendini fark etme yolculuğu olan her şeyle birlikte kendini kabul etmektir. Yaşadığınız her şeyle kendinizi kabul edebilmek, deneyimlerle yüzleşebilmek demektir. Ancak bunu tamamladığımızda kendimizin farkında olabilir ve dolayısıyla kendimizden emin olmaya başlayabiliriz. 


Kendinden eminlik yaradandan ve kaderden emin olmakla doğrudan ilintilidir. Bu da aslında akışta olabilmeyi ve hayatın sunduğu güzellikleri, zorluklarıyla birlikte kabul edemeyi getirir. Kendinden emin olmak aynı zamanda solar pleksus (mide çakrası) yani Güç Kapısı ile ilgilidir. Çünkü solar pleksus çakrası benlik çakrasıdır. Bu konuyla ilgili sorular yaşıyorsanız, seans talep edebilir yahut eğitimlerimize katılabilirsiniz. Başlangıç içinse kendinizi fark edebilmek ve emin olabilmek için aşağıdaki niyetlerden ve eylemlerden faydalanabilirsiniz;


*Seni mutlu eden, motive eden, yaşam enerjini açığa çıkartan şeyler neler? Bunları not edebilirsin. 


*Seni pozitif hissettiren ilgi alanların aslında senin kendini gerçekleştirme yöntemindir. Bunun farkındalığına ulaşabilirsin.


*Her gün kendine “yaşamdan emin olmam, kendimi olduğum halimle görebilmem için neler mümkün?”Sorusunu sorabilir; “yolculuğumdan ve kendimden emin olduğum bir hayata niyet ediyorum” diyerek niyetini sıkça tekrar edebilirsin.