Birleme Eğitimi

Eğitim Ayrıntıları:

 BİRLEME EĞİTİMİ 

EĞİTİM KATILIM ÖNŞARTI KALBİN REHBERLİĞİ EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞ OLMAKTIR!!!

Her birimiz bütün olma gayesiyle yaşam yolculuğumuzda bizde eksik olanı aramak amacıyla yola çıkarız. Kişinin bireyleşmesi ve kendini bir bütün gibi hissetmesi bir süreç gerektirir. Diğer insanlara karşı gösterdiğimiz bir personamız(maskemiz) ve kişiliğimiz vardır. 

Maskelerimiz ve kişiliğimiz dışında ise sahip olduğumuz ama yok saydığımız, görmek istemediğimiz, toplum tarafından ve ailemiz tarafından yargılanan eleştirilen noktalarımız vardır. Genelde bu noktaları bilinçdışına iteriz. Böylece gölge yanlarımız oluşur. Hem kişisel gölgelerimiz hem de kollektif yani toplumsal gölgelerimiz vardır. 

Kişisel gölgelerimize ulaşmak daha kolaydır çünkü bilincimize daha yakın noktalardır. Ancak YARALI ERKEK , YARALI KADIN dediğimiz daha derinlerde karanlığa ittiğimiz gölge arketiplerimiz vardır.  Bu arketipler ilişkilerimizin seyrini belirler. Hatta sadece ilişkilerimizin değil hayatla kurduğumuz bağı, yaşamdan aldığımız hazzı, hayatı yaşama biçimimizi etkiler.

Yaralı yönlerimizin yanı sıra her birimizin içinde eril ve dişil enerjilerden oluşan kısımlar vardır. Bu noktaların sağlıksız ve dengesiz hale gelmesi hayatımızı da sağlıksız yaşamamızı sağlar.

Gölge yanlarımızı ne kadar bastırırsak, eril dişil dengemizi sağlama konusunda ne kadar yetersiz kalırsak, anne ile bağlanma şeklimizin ne tür olduğunu bilip farkındalık geliştirmezsek hayatımızda farklı sıkıntılar ortaya çıkabilir. Annemizle kurduğumuz bağlanma modelimiz de alır eşle kurduğumuz ilişkiye yansıtırız. Ya da baba ile kurduğunuz bağı iş hayatınızda patronlarınızla yaşarsınız. Ebeveynlerle kurduğumuz bağlar, eril-dişil dengemiz ve bilinçdışına ittiğimiz yaralı yönlerimiz tespit edilmediği durumlarda 

Fiziksel semptomlara,

Korkulara, anksiyeteye, çatışmalara, öfkelere, 

Unutkanlıklara,

İlişki problemlerine,

Eş sorunlarına,

İlişki kuramamaya,

Çocuklarla sorunlara,

İş ,meslek ve parayla ilgili sıkıntılara sebep olur.

Tüm bu noktaları tespit edip dönüştürebilmemizi sağlayan, dışarıdaki tüm parçaları içerde kabul edip yerli yerine yerleştirmemizi sağlayan dosyamız BİRLEME bu temeller üzerine çalışır. 

Birleme eğitimi tüm parçalarımızı görüp tüm gölge yanlarımızı görüp içimizde birlememizi sağlar. 


Birleme içeriğinde; 

Anne çocuk bağlanma sorunları

Bağlanma türünüzün tespiti ve dönüştürülmesi

Eril-Dişil Dengesi ; Baskın Eril ve Pasif Dişil Yaklaşımları

Yaralı Kadın ve Yaralı Erkek Yönleri

İlişki Enerjileri üzerine çalışabilirsiniz. Çalışmalarınızda ise imajinasyonlar, aile dizim pratikleri ve sorumluluk alarak eyleme geçme yöntemleri kullanılır. 

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz…

  • Eğitmen Adı: Dr. Sezgi Ümit Sofuoğlu
  • Eğitim Süresi:5 Gün

Eğitim Kazanımları:

  • **Eğitim sonrası katılımcılara Birleme Eğitimi Katılım sertifikası verilecektir.
  • Eğitim ders kayıtları verilecektir. Öğrencilerimiz 1 yıl boyunca internet sitemizden ders kayıtlarını izleyebilir.